Інформація чутлива: Ігнат вказав на важливу деталь через заяви ЗМІ про “24 літаки”

Інформацію в медіа про нібито бажання України отримати 24 винищувачі F-16 від союзників варто уточнити. Оскільки такі заяви є досить чутливими, зокрема, для наших партнерів.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на речника командування Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната в ефірі телемарафону.

“В ЗМІ була опублікована інформація де вийшло, що про те, що Україна нібито хоче отримати 24 винищувачі F-16. Зрозумійте, що не було жодних заяв і такі речі дуже негативно впливають, тому що інформація дуже чутлива і не люблять партнери, коли видається щось бажане за дійсне”, – зазначив Ігнат.

При цьому він підкреслив, що Україна визначилася, що дійсно необхідно переходити на ті типи західної техніки і “буде певна кількість бригад у майбутньому, які сучасними багатоцільовими літаками у майбутньому зможуть забезпечити охорону нашої країни”.

“Але. Зрозуміло, що нам не дадуть одразу бригаду чи декілька цих літаків. Мова буде йти про постачання певними підрозділами, як це йшлося й з іншими озброєннями. Навчання теж проходитиме поетапно. Тому спочатку мова може (тут особливо акцентував Ігнат) йти про дві ескадрильї, а одна ескадрилья – це 12 літаків (в сумі 24)”, – каже речник Повітряних сил.

Своєю чергою він звернув увагу, якщо говорити в комплексі про необхідний арсенал літаків, то мова йде далеко не про 24.

“Нам не 24 (літаки – ред.) потрібні, а щонайменше п’ять бригад повноцінних, а в кожній бригаді по три ескадрильї. Оце буде та кількість літаків, яка дійсно зможе забезпечити охорону повітряного простору (разом з ППО) для України”, – підсумував Ігнат.

Loading...

Залишити відповідь