Загони тероборони одержать не лише стрілецьке, але й важке


В Україні набув чинності закон “Про основи національного опору”, який трансформує Сили територіальної оборони у систему національного опору. Тероборона отримає навіть важке озброєння. Про це в ефірі програми SECURITY TALKS розповів генерал-полковник, колишній перший заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України Ігор Колесник, передають Патріоти України.

За його словами, зараз військові частини територіальної оборони доукомплектовуються особовим складом, озброєнням, військовою технікою. “Це не з нуля робиться, це вже було. І зброя на всі ці батальйони була розведена за відповідними складами, де й досі зберігається”, – уточнив Колесник.

Він також підтвердив слова командувача сил територіальної оборони про те, що вони на 100% забезпечені стрілецькою зброєю. Ігор Колесник прокоментував положення Верховної ради, що за рішенням головнокомандувача територіальній обороні можуть надаватися важкі озброєння.

“Залежно від завдань, які будуть сплановані тим самим законом. Передбачено, що частина підрозділів територіальної оборони можуть залучатися до посилення охорони державного кордону. Відповідно, ці підрозділи мають відрізнятися і власною структурою, і своїм забезпеченням, у тому числі, маючи важке озброєння для виконання цих завдань”, – сказав він.

Генерал-полковник пояснив, що одне завдання – охорона важливих об’єктів, а друге – прикривати кордон. Посилення чи прикриття державного кордону – це вже бойові дії. На думку Ігоря Колесника, щоб повністю сформувати сили територіальної оборони, потрібно не менше року. “Процес формування територіальної оборони поділено на три етапи. Перший етап завершився наприкінці минулого року. Наразі розпочався другий етап, який передбачає удосконалення існуючих структур, формування нових, забезпечення, набуття умінь”, – резюмував він.

Джерело: patrioty.org.ua

Loading...

Залишити відповідь