Велика Британія розпочала постачання Україні протитанкової збро

Велика Британія розпочала постачання Україні протитанкової зброї, щоб допомогти їй захиститися від потенційного вторгнення Росії, яка згрупувала війська біля кордону з Україною.

Про це заявив міністр оборони Бен Воллес, повідомляє “Європейська правда” із посиланням на Reuters.

“Ми прийняли рішення про постачання Україні легкі протитанкові системи оборонні системи озброєння”, – сказав Воллес у парламенті.

За його словами, перші системи вже були доставлені в понеділок, і невелика кількість британських військовослужбовців проводитиме навчання протягом короткого періоду часу.

Він не уточнив кількість і тип озброєння, яке відправляється, але сказав: “Це не є стратегічною зброєю і не становить загрози для Росії. Їх потрібно використовувати для самооборони”.

“Вони ближнього радіусу дії… але вони можуть змусити людей зупинитися і задуматися, що вони роблять, і якщо танки ввійдуть в Україну, вторгнуться в неї, то вони стануть частиною захисного механізму”, – сказав міністр.

Британський журналіст Джордж Еллісон написав у Twitter, що британські транспортні літаки C-17 перевозять легке протитанкове озброєння в Україну.
Судячи з обраного шляху, літаки прямували не найкоротшим маршрутом. Німеччина, ймовірно, відмовила у праві на проліт над своєю територією.

Видання The Guardian пише, що поставлене озброєння, швидше за все, буде ручною легкою протитанковою зброєю нового покоління з дальністю стрільби в кілька сотень метрів, призначеною для боротьби з важкими російськими танками.

Зброя має аналогічні можливості, але не настільки потужна як протитанкові ракети Javelin, що поставляються США в Україну з 2018 року. Теоретично легке озброєння може вивести з ладу танк, вдаривши по ньому зверху.

Джерело: eurointegration.com.

Loading...

Залишити відповідь