Українка розповіла, кому потрібен дозвіл на житло у Польщі: “Тут дуже багато нюансів”

Дружині громадянина Польщі, яка, наприклад, мешкає в країні більше двох років, дозвіл брати не треба.

Євгенія Кубова, яка має власну фірму, що займається питаннями нерухомості розповіла, коли українцям, які переїжджають до Польщі, потрібен дозвіл на купівлю нерухомості. Родина Євгенії має іпотеку на 2 квартири. Українка веде блог в “Інстаграмі”, в якому розповідає всі нюанси купівлі нерухомості, передають Патріоти України.

“Без дозволу не можна купити житло у прикордонній зоні. Усі іноземці повинні отримати дозвіл на купівлю житла. Далі усе залежить від власності на землю. Якщо ви хочете купити квартиру у багатоповерхівці, то там дозволу не треба, і можна придбати житло за звичайним паспортом, навіть не приїжджаючи у Польщу”, – пояснює ріелтор.
Якщо квартира має задній двір, то іноземцям потрібно брати дозвіл на землю. “Але й тут є нюанси. Наприклад, якщо квартира з терасою і землею, але ділянка у співвласності усіх власників будинку, то ви отримуєте нотаріальне підтвердження, що нею користуєтеся лише ви. Інший випадок, коли земельна ділянка належатиме одній людині. Тоді дозвіл потрібен. Також дозвіл необхідний, якщо до квартири/ сегменту буде доходити співвласність дороги. Часто забудовники роблять дорогу і розділяють на усіх власників будинку, котрий побудували , тоді іноземці потребують дозволу”, – каже Євгенія.

Ріелтор наголошує, що є декілька категорій іноземців, котрим дозвіл не потрібен :

– якщо у вас вже 5 років pobyt stały чи karta rezydenta;

– якщо ви є дружиною/чоловіком громадянина Польщі, і вже 2 роки проживаєте у країні, і маєте pobyt stały чи karta rezydenta у зв’язку зі шлюбом. Дозвіл отримуємо у Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Патріоти України

Loading...

Залишити відповідь