США вперше випробували лазер проти дрона на море

Бойову лазерну установку розмістили на борту десантно-транспортного корабля USS Portland.

Військово-морські сили США успішно випробували в Тихому океані лазерне зброя для знищення безпілотного літального апарату. Про це напередодні повідомило командування Тихоокеанського флоту США.

Випробування пройшли ще 16 травня. Лазерна установка була розміщена на борту десантно-транспортного корабля USS Portland, який знаходиться неподалік від бази Перл-Харбор.

Уточнюється, що випробовувалася так звана система твердотільного лазерного зброї (Solid State Laser Weapons System Demonstrator).

В опублікованому короткому відеоролику видно корабель, на носі якого встановлена лазерна установка. Потім видно яскравий промінь, який спрямований не вгору, а вздовж поверхні моря. Потім видно загорівся безпілотний літальний апарат.

Це не перші випробування лазерної зброї у військово-морському флоті США, але перші, які проводилися проти безпілотника в море.

У жовтні 2019 року стало відомо, що у США створили бойовий лазер для боротьби проти невеликих суден і БПЛА. Її планували встановити найближчим часом на кораблі USS Portland. Цей лазер в рамках програми SSL-TM розробила корпорація Northrop Grumman.

Також повідомлялося, що в США навчилися лазером збивати ракети в повітрі. Випробування лазерної установки пройшли на полігоні в штаті Нью-Мексико.

У Франції оголосили про розробку лазерів для боротьби з супутниками

Loading...

Залишити відповідь