У США рекордне число поданих заявок на допомогу з безробіття

Реальна кількість безробітних в США може бути набагато вище у зв’язку з тим, що певним категоріям не дозволяється подавати заявку на отримання допомоги.

Протягом минулого тижня понад 3,2 млн американців подали свої перші заявки на отримання допомоги по безробіттю на тлі пандемії коронавіруса COVID-19. Про це повідомило міністерство праці США в четвер, 26 березня.

“За тиждень, що завершився 21 березня, показник первинних заявок з урахуванням сезонних коливань склав 3283000”, – йдеться в заяві відомства.

Наголошується, що це більш ніж у чотири рази вище попереднього рекордного показника в жовтні 1982 року в 695 тисяч заявок. У Минтруде США також зазначили, що мова йде про підвищення більш ніж на 1000% в порівнянні з показником за попередній період.

За даними газети The Washington Post, деяким американцям довелося чекати годинами, щоб влада прийняли їх заявку по телефону або навіть через сайт. Багато американські економісти, пише видання, вважають, що рецесія в країні вже почалася, і до квітня число безробітних перевищить 40 млн осіб.

При цьому, пояснює газета, реальна кількість безробітних може бути набагато вище у зв’язку з тим, що певним категоріям – самозайнятим, студентам, фрілансерам, нещодавно змінив роботу або переїхали в інший штат – не дозволяється подавати заявку на отримання допомоги.

Раніше стало відомо, що Сенат США затвердив пакет допомоги на $2 трлн через пандемію COVID-19. Кожному дорослому американцеві виділять допомогу в сумі $1200, і за $500 на неповнолітніх. Передбачена також програма кредитування на $500 млрд для підприємств, штатів і міст.

Як відомо, у США число жертв COVID-19 перевищила 1000 осіб. За останні дні кількість смертей в країні зросла в три рази. Всього зареєстровано понад 69 тисяч випадків зараження коронавірусом.

Loading...

Залишити відповідь