Вчені назвали ще один шлях передачі коронавіруса

Людина може передати інфекцію іншим приматам. Нинішній вірус є мутацією вірусів, носіями яких виступають кажани і панголины.

Коронавірус SARS-CoV-2 може передаватися від людини розумної інших приматів. Про це повідомив мікробіолог Оренд де Хаас в The Conversation у четвер, 26 березня.

За останні 26 років у світі спостерігалося шість спалахів інфекцій, пов’язаних з вірусами, переносяться летючими мишами. Коронавірус SARS-CoV-2, викликає COVID-19, є химерою вірусів, носіями яких виступають кажани і панголины.

Віруси-паразити, вражаючи новий вид господаря, спочатку призводять до появи серйозних захворювань, які з плином часу, поки паразит і хазяїн пристосовуються один до одного, стають менш небезпечними.

“Прикладом є передача хвороби між людьми і мавпами, яка, як було показано, відбувається відносно легко. Дослідження на мавпах показали, що останні надзвичайно чутливі до зараження респіраторними вірусами людини”, – говорить де Хаас.

Експерт наводить приклад звичайну застуду, якій від людини легко можуть заразитися горили і шимпанзе. З метою недопущення зараження інших приматів коронавірусом експерт закликає обмежити доступ людей до місця проживання даних тварин, наприклад, національні парки.

Нагадаємо, що раніше ЗМІ назвали першого заразилася COVID-19 в Китаї. Першою коронавірус виявили у продавщиці з ринку Хуанань в Ухані, дізналися ЗМІ. Раніше писали, що нульовим пацієнтом був чоловік.

При цьому кількість хворих COVID-19 в Україні зросла до 156. Протягом доби на території країни лабораторно підтвердили 43 нових випадки захворювання.

Loading...

Залишити відповідь