У Путіна повідомили деталі розмови з Ердоганом

Російський і турецький президенти провели телефонну розмову після ескалації в сирійському Ідлібі.

В ході розмови президенти Росії і Туреччини – Володимир Путін і Реджеп Таїп Ердоган – обговорили ескалацію в сирійському Ідлібі в ніч на 28 лютого і допустили швидку особисту зустріч, повідомляє прес-служба Кремля.

“З обох сторін підкреслена необхідність прийняття додаткових заходів з метою нормалізації обстановки на північному заході Сирії”, – йдеться в повідомленні.

Кремль підкреслює, що “домовлено активізувати відповідні міжвідомчі консультації та опрацювати можливість проведення найближчим часом зустрічі на найвищому рівні”.

“Продовжений предметний обмін думками щодо ситуації в Сирії. Виражена серйозна стурбованість ескалацією напруженості в Ідлібі, що спричинила численні жертви, в тому числі серед турецьких військовослужбовців”, – йдеться в повідомленні.

Також “акцентована важливість підвищення ефективності координації по каналах міністерств оборони Росії і Туреччини”.

Кремль констатував, що Путін і Ердоган обговорили хід реалізації російсько-турецьких домовленостей 2018 і 2019 років”, відзначили “пріоритетний характер завдань по боротьбі з міжнародними терористичними угрупованнями”.

Як повідомлялося, телефонна розмова відбулася за ініціативою Ердогана.

Нагадаємо, напередодні турецький конвой потрапив у Сирії під ракетний удар, в результаті чого загинули 33 військових. У відповідь Туреччина почала наносити масові удари по військах Асада.

У Міноборони РФ заявили, що сирійські війська обстріляли турецький конвой, оскільки він знаходився серед наступаючих бойовиків. У відомстві також зазначили, що ВКС РФ не брала участь в атаці.

У зв’язку з ескалацією в Ідлібі НАТО збирається на термінове засідання в п’ятницю.

 

Loading...

Залишити відповідь