Це ті, хто найбільше кричать про права та соціальну справедливість. А насправді банальний дерибан, який кришується першими особами цієї політичної сили.

“Київметробуд” завдяки рішенню Кабміну Володимира Гройсмана отримав аванс в розмірі 95% вартості робіт по будівництву лінії метрополітену на Виноградар в сумі 5,99 млрд грн, частина якого поклав на депозит, а отримані відсотки надалі перерахував на пов’язані компанії.
Оточення депутата від партії Медведчука присвоїло гроші на будівництві метро на Виноградар

Про це свідчить постанова Печерського райсуду Києва від 10 грудня, передає БізнесЦензор з посиланням на Наші гроші.

Так, в листопаді 2018 року “Київметробуд” переміг в тендері по будівництву лінії метро від станції “Сирець” на житловий масив Виноградар вартістю 5,98 млрд грн.

Згідно з укладеною угодою “Київський метрополітен” повинен був перерахувати “Київметробуду” аванс в розмірі 30% від суми договору, який потрібно було використовувати за три місяці.

Разом з тих 20 грудня 2018 року сторони уклали додаткову угоду, якою збільшили розмір авансу з 30% до 95%. При цьому термін його використання збільшили з 3 до 24 місяців.

Підставою для таких дій стала постанова Кабміну від 18 грудня 2018 року, яким тодішній прем’єр Гройсман встановив максимальну ставку попередньої оплати робіт з будівництва ділянки Сирецько-Печерської лінії метрополітену в розмірі до 95% вартості робіт за договором на термін не більше ніж на 24 місяці.

На думку слідства, прийняття цієї постанови було пролобійовано невстановленими особами за допомогою “корупційних зв’язків в Кабінеті міністрів” з метою збільшення витрат бюджетних коштів і отримання їх на підконтрольні собі і співучасникам компанії, всупереч принципу здійснення закупівель, визначених ст.3 закону “Про державні закупівлі “, а саме – максимальної економії та ефективності.

У період з 16 січня по 25 березня 2019 року за даними сайту “Spending.gov.ua” 2,5 млрд грн бюджетних коштів в якості передоплати були перераховані на рахунок ПАТ “Київметробуд”.

Як встановило слідство, в травні 2019 року посадові особи “Київметробуду” розмістили понад 1 млрд грн бюджетних коштів на депозитних рахунках в “Укргазбанку” з метою отримання прибутку в якості відсотків і подальшого власного збагачення. Фактично ж бюджетні кошти було використано не на цілі, визначені договорами про закупівлю товарів, робіт і послуг, з порушенням встановленого порядку.

У подальшому отримані доходи у вигляді відсотків від депозитних договорів, “Київметробуд” перевів на рахунки ТОВ “Профі-факторинг”. А останнє, в свою чергу, перерахувало ці гроші на рахунки ТОВ “Деорбуд”, ТОВ “ФК” Фактор-Сервіс “, ТОВ” Рул “, ТОВ” Авен-Езер “і ТОВ” Фактор Стандарт “. 10 грудня суд наклав арешт на ці рахунки.

Кримінальне провадження за цим фактом було розпочато в травні 2019 року, нагляд в якому здійснює Київська місцева прокуратура №6.

Як повідомлялося, 16 січня суддя Печерського районного суду Києва наклав арешт на грошові кошти на банківських рахунках ПАТ “Київметробуд” та його відокремлених підрозділів. Арешт накладений у рамках кримінальної справи щодо заволодіння бюджетними грошима чиновниками “Київметробуду” при будівництві ділянки Сирецько-Печерської лінії метрополітену від станції “Сирець” на житловий масив Виноградар з електродепо у Подільському районі Києва.

Засновником ТОВ “Деорбуд” є кіпрська компанія “Канетро Холдінгс Лтд”, бенефіціарними власниками якої значаться громадянин Індії Кумар Кульдіп і Дмитро Мармуляк з Кременчука. Ці ж особи поки числяться кінцевими бенефіціарними власниками ТОВ “Расмус”.

“Расмус” було створено в 2013 році. З 2013 по 2016 роки 50% в цьому підприємстві належало Вікторії Полухін. З 2017 року і до недавнього часу Полухина була засновницею ТОВ “Магнат Будсервіс Лтд”, власником і керівником якого зараз є Михайло Столар. Це батько нардепа від фракції “ОТЗЖ” Віктора Медведчука Вадима Столара. Після 2014 року Вадима Столара стали називати “сірим кардиналом” столиці. Як відомо, він має інтереси в сфері будівництва та нерухомості.

З 2016 засновником ТОВ “Расмус” є кіпрська компанія “Асодрія Холдінгс Лтд”, кінцевим власниками якої значаться Кумар Кульдіп і Дмитро Мармуляк. Останній в 2013-2016 года’ був директором ТОВ “Проффайненс Груп”, якого в подальшому замінила, ставши і засновником фірми, Лариса Криворучко – це дружина Володимира Криворучко. Разом з нинішнім головою правління ПАТ “ХК” Київміськбуд “Ігорем Кушніром в 2010 році вони стали депутатами Кременчуцької міської ради від Партії регіонів. Саме в Кременчуці Кушнір вибудував свою кар’єру.

ТОВ “Деорбуд” є замовником будівництва ЖК Time на вул. Василя Липківського, 38, а також ЖК Salut на бул. Дружби народів, 2 в Києві.

Кінцевим власником “Профі-факторингу” є киянин Андрій Савченко. Засновником “ФК” Фактор-Сервіс “є ТОВ” Нью Фінанс Партнерс “, якою володіє кіпрська компанія” Сток Маркет Сек’юріті Пат Лімітед “.

Loading...

Залишити відповідь