Іранський генерал пояснив брехня про причини катастрофи літака МАУ

Керівництво Ірану кілька днів заявляло про те, що український літак впав нібито з-за технічної несправності заради національної безпеки.

Іранський генерал Амір Алі Хаджизадех, чиї війська контролювали ракетну систему, яка збила авіалайнер МАУ, пояснив, що Тегеран приховував правду про причини авіакатастрофи для захисту своєї національної безпеки. Про це в четвер, 16 січня, пише Business Insider.

Так, Хаджизадех заявив, що брехня була потрібна, щоб поліпшити безпеку Ірану.

“Тому що, якщо б ми сказали все, як є, наша система повітряної оборони була б понівечено, а наші хлопці почали б сумніватися в усьому”, – сказав він.

Автор публікації зазначає, що іранський генерал очевидно мав на увазі, що іранська протиракетна оборона була б підірвана через відсутність впевненості в собі після такої катастрофічної помилки, а не тому, що якась технічна помилка вивела з ладу зброю.

До речі, нинішні слова генерала контрастують з його заявою, яку він зробив минулого тижня. Тоді він говорив, що відчуває великий сором і “хотів би сам померти”, щоб не бачити наслідки авіакатастрофи.

Хаджизадех входить до сили іранських “Вартових ісламської революції”, могутньої воєнізованої структури, яка звітує безпосередньо перед верховним лідером країни.

Нагадаємо, напередодні президент Ірану вибачився за затримку з визнанням в збиття літака.

Loading...

Залишити відповідь