Пожежі в Австралії: дим після оберти навколо планети повернеться на материк

Смог від лісових пожеж кочує навколо планети

Австралійський зміг вже зафіксували над Південною Америкою. На даний момент він, подолавши половину шляху, наближається до материка з протилежного боку.

У NASA попередили, що дим від лісових пожеж Австралії, зробивши повне коло навколо Землі, знову накриє материк. Про це в середу, 14 січня, повідомляє CNN.

Зазначається, що співробітники аерокосмічного агентства США проаналізували дані з супутників, отримані з середини грудня 2019 року. У результаті з’ясувалося, що дим від лісових пожеж в Австралії “подолав” половину шляху назад до материка. При цьому наслідки розгулу стихії на собі відчули також інші країни і території.

Більше інших постраждала Нова Зеландія, яка знаходиться поряд з Австралією. Дим від лісових пожеж “приніс” в цю країну не тільки ефектні червоні заходи, але і вкрив попелом снігові вершини.

Як пояснили в NASA, подібний зміг піднімається на висоту до 10 кілометрів і з рухом повітряних мас може долати тисячі кілометрів.

Крім того, підвищення вмісту небезпечних частинок, що виникає при пожежах, було зафіксовано в повітрі над Південною Америкою.

A fleet of NASA satellites 🛰️ working together has been analyzing the aerosols and smoke from the massive fires burning in Australia.https://t.co/93geNvCBnU pic.twitter.com/ZedZ199lvJ

— NASA Goddard (@NASAGoddard) January 9, 2020

Зараз дим рухається назад до Австралії.

Очікується, що він повернеться назад на материк до початку лютого.

Тим часом, АВС повідомляє, що забруднення пожежами повітря в Мельбурні досягло небезпечного рівня.

Через надзвичайного рівня забруднення не працюють відкриті басейни, а організатори Відкритого чемпіонату Австралії з тенісу скасували проведення матчів.

Масштабні пожежі в Австралії показали з борту МКС

Також Корреспондент писав про те, що в Австралії вдвічі погіршили оцінку кількості загиблих на пожежах тварин.

 

Loading...

Залишити відповідь