Ядерна угода з Іраном: в ЄС запустили механізм вирішення спорів

Представники трьох країн ЄС заявили, що після безрезультатних зусиль повернути Іран до виконання СВПД передали справу у Спільну комісію.

Міністри закордонних справ Великобританії, Франції та Німеччини (Е3) запустили механізм урегулювання спорів у межах Загального всеосяжного плану дій (СВПД) щодо іранської ядерної програми. Про це йдеться у спільній заяві відомств трьох країн, яке було оприлюднено у вівторок, 14 січня.

Дипломати Е3 констатували, що не мають іншого вибору, крім як офіційно висловити стурбованість тим, що Іран не виконує своїх зобов’язань в рамках СВПД, і передати це питання в Спільну комісію в рамках Механізму вирішення спорів у відповідності зі статтею 36 СВПД.

Раніше повідомлялося, що цей крок може призвести до введення нових санкцій відносно Тегерана з боку ООН.

Представники трьох країн заявили, що доклали максимальні зусилля, щоб повернути Іран до виконання угоди. Вони також запропонували дипломатичні ініціативи по деескалації напруженості і для того, щоб посадити Іран і США за стіл переговорів для комплексного вирішення.

“E3 залишається повністю відданими цим дипломатичним зусиллям і має намір відновити їх, як тільки дозволять умови. Однак у той же час Іран продовжував порушувати ключові обмеження, викладені в СВПД. Дії Ірану несумісні з положеннями ядерної угоди і мають все більш серйозні і незворотні наслідки з точки зору поширення “, – йдеться в заяві.

Раніше повідомлялося, що Іран призупинив обмеження на виробництво збагаченого урану, який може бути використаний для виробництва реакторного палива, а також ядерної зброї.

Нагадаємо, ядерні угоди були укладені в 2015 році. У травні 2018 Дональд Трамп в односторонньому порядку вийшов з угод. Після чого в Ірані заявили, що також знімають з себе зобов’язання.

Loading...

Залишити відповідь