Британія відмовила в Шотландії проведення нового референдуму

У Шотландії зібралися провести новий референдум про незалежність країни

Шотландія хоче незалежності і має намір вступити в Євросоюз в разі виходу з нього Великобританії.

Британський прем’єр Борис Джонсон відмовив Шотландії в праві проводити другий референдум про можливе відокремлення регіону від Великобританії, про що стало відомо в його листі першого міністра Шотландії Николі Стерджен, пише Інтерфакс.

“Черговий референдум про незалежність буде сприяти продовженню політичної стагнації, в якій знаходиться Шотландія впродовж останніх десяти років”, – зазначив Джонсон.

“Ви і ваш попередник особисто давали обіцянку, що референдум про незалежність 2014 року був “єдиний в цьому поколінні”. Народ Шотландії рішуче проголосував за те, щоб разом зберегти Сполучене Королівство”, – йдеться в заяві Джонсона.

Як відомо, у грудні британський парламент отримав лист з проханням розглянути питання про проведення другого референдуму про незалежність Шотландії. Його направила Стерджен.

Вона назвала мандат про незалежність “незаперечним” зважаючи на те, що згідно з підсумками грудневих британських виборів, її партія – Шотландська національна партія – отримала 48 місць з 59, на які в палаті громад британського парламенту має право Шотландія.

Стерджен також підкреслювала, що в разі, якщо прем’єр Британії Борис Джонсон відмовить виконати прохання Шотландії, то вона розгляне варіанти вирішення питання.

“Прем’єр-міністр повинен пояснити, чому він вважає, що Великобританія не є добровільним союзом рівних націй. Він повинен пояснити, чому він не вірить, що народ Шотландії має право на самоврядування”, – заявляла Стерджен.

Перший референдум з питання про незалежність Шотландії пройшов 18 вересня 2014 року.

У вересні 2019 року Стерджен заявила, що Шотландія має намір стати членом ЄС у разі Brexit.

У листопаді в Глазго відбувся марш в підтримку незалежності Шотландії, в якому взяли участь близько 20 тисяч осіб.

Loading...

Залишити відповідь