Вчені вийшли на мітинг у центрі Києва

Протестувальники вимагають збільшення витрат на фінансування науки у державному бюджеті на 2020 рік.

У Києві в четвер, 14 листопада, вчені почали марш протесту проти злиденного фінансування науки, який закінчиться мітингом біля Верховної Ради. Про це повідомляє Країна.

Науковці вимагають збільшення витрат на фінансування науки у державному бюджеті на 2020 рік. “Хочеш мати урожай, на науку гроші дай” написано на одному з плакатів протестувальників.

Як раніше заявив голова профспілки працівників Національної академії наук України Анатолій Широков, в профільному законі про наукову і науково-технічну діяльність ” передбачено, що, починаючи з 2020 року, витрати на науку повинні складати 1,7% ВВП. Однак, підкреслив Широков, на сьогодні обсяги фінансування значно менше: в 2018 році обсяг фінансування склав 0,19% ВВП, у поточному році – 0,17%.

“Існує методика, згідно з якою, якщо витрати на науку опускаються менше 1%, то наука розвиватися не може”, – уточнив голова профспілки. Також він додав, що влітку поточного року Національна рада з питань розвитку науки та технологій через науковий комітет запропонував покрокове збільшення фінансування науки до рівня 1,7%: у 2020 році – 0,34%, у 2021 році – 0,5% і в 2022 році – 0,65%. Однак, Мінфін заявляє, що коштів для цього не вистачає – треба додатково 70 млрд грн, яких немає у держбюджеті.

Також Широков прогнозує, що в наступному році на науку виділять грошей ще менше, ніж у поточному, так як прогнозується збільшення ВВП, а частка витрат на науку запропонований такий, як і в поточному році – 0,17%. Також він додав, що зменшення фінансування наукової галузі почалося ще з 2016 року – під час прем’єрства Арсенія Яценюка. У зв’язку з цим, вчені і прийняли рішення провести сьогодні акцію біля Верховної Ради для того, щоб звернути увагу глави держави на катастрофічний стан з фінансуванням науки.

“Це змусило нас вийти акцію протесту. Ми збираємося на Майдані Незалежності о 09.30 і йдемо ходою повз Кабміну до Верховної Ради, де заплановано слухання проекту бюджету на 2020 рік у другому читанні”, – заявив Широков.

Зазначимо, що в четвер, 14 листопада, Верховна Рада розглядає у другому читанні держбюджет на 2020 рік. Обговорення ключового документа в порядку денному парламенту було заплановано на 12:30, однак його перенесли на початок засідання.

Loading...

Залишити відповідь