Під ВП вимагали не допустити розвалу справи Майдану

Учасники мітингу звернулися до президента Зеленському та генпрокурора Рябошапке з проханням вжити заходів для того, щоб розслідування по Майдану продовжилися.

Під Офісом Президента в п’ятницю, 8 листопада, зібралися активісти і правозахисники, а також родичі загиблих героїв Небесної сотні з вимогою надати гарантії, що розслідування справи Майдану буде продовжено, повідомляє ЛБ.иа.

Побоювання учасників мітингу виникли у зв’язку з тим, що 20 листопада 2019 прокуратура втрачає слідчі функції, і справи Майдану повинні перейти частково до Державного бюро розслідувань, а частково – до НАБУ.

Учасники акції вважають, що таким чином справи Майдану можуть бути “злиті”. Тому вони звернулися до президента Володимиру Зеленському та генпрокурора Руслану Рябошапке з проханням вжити заходів для того, щоб розслідування по Майдану продовжилися.

Зокрема, мітингувальники вимагали створити ДБР управління для розслідування справ Майдану і призначити його керівником Сергія Горбатюка; забезпечити негайне внесення в закон про ДБР змін, які дозволять переводити і призначати ДБР без конкурсу слідчих і прокурорів, які раніше займалися справами, які зараз передаються в ГБР; а також гарантувати відсутність тиску і втручання в розслідування справ Майдану з боку Андрія Портнова та інших представників влади Януковича.

Серед організацій, які підтримали акцію – Адвокатська Консультативна Група, громадська організація Сім’я Героїв Небесної Сотні, Євромайдан SOS, Центр Громадянських Свобод, Нескорений Майдан-18.02.

Учасники мітингу тримали в руках плакати з написами: “Що буде після 20-го листопада?”, “Зупиніть розвал розслідувань”, “Справах Майдану – труба?”.

З Офісу Президента до учасників вийшов представник спеціаліст по зв’язках з громадськістю та прийняв їх письмове звернення.

 

Нагадаємо, 23 жовтня генпрокурор Руслан Рябошапка звільнив Сергія Горбатюка з ГПУ. Сам Горбатюк заявив, що для його звільнення не було жодних правових обставин. Перед звільненням з ГПУ Горбатюку виплатили майже мільйон.

Пізніше Горбатюк оскаржив своє звільнення з ГПУ. Він також зажадав виплатити йому середній заробіток за час вимушеного прогулу.

Раніше повідомлялося, що ДБР відкрило справу на Горбатюка за втрату матеріалів справи.

 

Loading...

Залишити відповідь