У КМДА роз’яснили ситуацію з тарифами на опалення

Опалення для киян може подорожчати з нового року

Столична влада обіцяє, що до кінця року тарифи не зростуть. А з нового року Київтеплоенерго ініціює підвищення на 30%.

Влада Києва прокоментували інформацію про підвищення тарифів на опалення з 2020 року, повідомляє УП у середу, 9 жовтня.

Як заявив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв, до кінця року тарифи підвищуватися не будуть.

“Цей проект розрахунків, який КП Київтеплоенерго подало на розгляд НКРЭКУ, стосується тільки вартості однієї складової – вартості виробництва теплової енергії на ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6. Навіть якщо цей проект буде затверджено, то це не вплине на кінцеву ціну для споживача”, – стверджує чиновник.

У прес-службі КМДА пояснили, що в проекті в тариф заклали кошти на закупівлю необхідного запасу мазуту для позаштатних ситуацій і вартість касового розриву, що виник із-за невідповідності ринкової та тарифної ціни на газ, після підвищення ціни на газ у минулому році.

Відзначається, що якщо НКРЭКУ схвалить проект розрахунків, то Київтеплоенерго зможе ініціювати зміну тарифу для населення, куди може включити цю змінену складову – економічно обґрунтовану ціну виробництва теплової енергії на ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6.

Після цього підприємство буде змушене пройти всі етапи підготовки і обговорення зміни тарифу для населення і лише після схвалення його на громадському обговоренні зможе звертатися в НКРЭКУ, щоб цей проект розглянула комісія.

У прес-службі зазначили, що теплопостачальник зараз працює у збиток і просить кошти на капремонти з бюджету, оскільки вартість ремонтів в тарифі не закладена.

У Пантелєєва нагадали, що тариф на тепло на 80% складається з вартості газу, а КП живе тільки на 20%, в які входять зарплати, амортизація, утримання штату та аварійні та дрібні ремонти мереж і т. п.

Крім того, в прес-службі нагадали, що частина населення не платить за комунальні послуги.

Як повідомлялося, Київтеплоенерго ініціює підвищення тарифу на виробництво теплової енергії для потреб населення на 29,6%, або на 285,82 грн/Гкал до 1 тис. 250,01 грн/Гкал.

У той же час, прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що Кабінет міністрів поки не планує заходи для збільшення тарифів на опалення.

 

Loading...

Залишити відповідь