У Києві банда силовиків надавала “шпигунські” послуги

Розцінки залежали від складності завдання і досягали кількох тисяч доларів за “комплекс послуг”.

Співробітники Служби безпеки України припинили в Києві діяльність групи осіб, які збували замовникам інформацію, отриману в ході проведення незаконних оперативно-технічних заходів. Про це повідомляє прес-служба СБУ у четвер, 12 вересня.

“Оперативники спецслужби встановили, що протиправною діяльністю займалися колишні і діючі співробітники Нацполиции, СБУ і кияни, які раніше притягувалися до кримінальної відповідальності за аналогічні злочини”, – йдеться в повідомленні.

Правоохоронці задокументували, що з 2015 року зловмисники систематично прослуховували абонентів стільникового зв’язку, проводили візуальне спостереження за об’єктами. Крім того, зловмисники зламали акаунти користувачів в соцмережах, електронною поштою і в месенджерах, а також незаконно втручалися в інформаційні ресурси правоохоронних органів.

Учасники групи підшукували клієнтів серед представників бізнесу. Розцінки залежали від складності завдання і досягали кількох тисяч доларів за “комплекс послуг”.

“Участь у нелегальному бізнесі кожного із зловмисників було чітко визначено. Організатори, двоє жителів столиці, відповідали за пошук клієнтів та прийом замовлень. Колишні поліцейські проводили візуальне спостереження, контактували з посадовими особами в поліції і СБУ. Діючі правоохоронці відповідно безпосередньо здійснювали прослуховування”, – розповіли в СБУ.

Під час проведення спецоперації правоохоронці затримали шістьох учасників групи під час передачі замовнику флеш-носія з тижневим звітом трафіку з’єднань його бізнес-конкурента.

Під час проведення обшуків за місцями проживання та роботи зловмисників у Києві та Харкові співробітники СБУ вилучили зведені звіти за результатами незаконно проведених негласних слідчих розшукових дій, шкідливе програмне забезпечення для несанкціонованого втручання в роботу комп’ютерної техніки. Також виявлені копії баз даних органів державної влади, підроблені посвідчення співробітників правоохоронних органів, боєприпаси автоматичної стрілецької зброї, комп’ютерна техніка з доказами здійснення протиправної діяльності.

Зараз вирішується питання про оголошення зловмисникам підозри за статтями про розголошення держтаємниці й незаконне використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації (ст. 328 і ст. 359 КК України).

Раніше повідомлялося, що в Одеському аеропорту знайшли “прослушку”. Прокуратура Одеської області заявила про розкриття каналу незаконного витоку приватної інформації з приміщень одеського аеропорту. У самому аеропорту стверджували, що апаратуру у них не встановлювали і спростували витік інформації.

Loading...

Залишити відповідь