У Києві заблоковано рейдерське захоплення нерухомості на $25 млн

Правоохоронці провели обшуки за адресами проживання держреєстраторів і в офісах конспіративних

До рейдерства виявилися причетні держреєстратори одного зі столичних комунальних підприємств.

Служба безпеки України заблокувала в Києві рейдерське захоплення нерухомості загальною вартістю 25 млн доларів. Про це повідомляє прес-служба СБУ в середу, 11 вересня.

Відзначається, що правоохоронці викрили групу осіб, причетних до незаконного переоформленню майна з використанням підроблених документів. Зловмисники протиправно вносили дані до Державного реєстру, використовуючи електронні ключі доступу.

Було встановлено, що до операції причетні державні реєстратори одного з київських комунальних підприємств, акредитованих у сфері держреєстрації.

“Вони, зловживаючи своїми службовими повноваженнями і на підставі підроблених документів, здійснили низку незаконних реєстраційних дій для заволодіння об’єктами нерухомості приватної форми власності. Посадовими особами, зокрема, були незаконно внесені зміни до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, якими змінено власника низки квартир в Києві”, – йдеться в повідомленні.

Крім цього, держреєстратори протиправно змінили директора товариства з обмеженою відповідальністю, кінцевим бенефіціарним власником якого є іноземна інвестиційна компанія. Товариству належить нерухомість площею понад 7000 квадратних метрів.

Правоохоронці провели в Києві обшуки за адресами проживання державних реєстраторів і в конспіративних офісах, де здійснювалися незаконні реєстраційні дії. Були вилучені документи, штампи, печатки і ключі доступу до Державного реєстру ряду суб’єктів реєстрації, чорнові записи, флеш-накопичувачі, ноутбуки з доказами здійснення рейдерської діяльності.

Розпочато кримінальне провадження за статтею про шахрайство (ч. 4 ст. 190 КК України). Санкції статті передбачають покарання у вигляді позбавлення волі до 12 років з конфіскацією майна.

Раніше в Києві за рейдерство затримали групу держреєстраторів. Зловмисники вносили в реєстри Мін’юсту фіктивні дані про оренду землі. Збитки склали більше 30 млн гривень.

Також поліція припинила спробу рейдерського захоплення сільгосппідприємства Маяк в селі Губщина Валківського району. Було затримано більше 40 осіб, серед яких були громадяни Росії і жителі тимчасово окупованих територій.

Loading...

Залишити відповідь