Конкурс проекту меморіального центру Бабин Яр: визначено переможця

Австрійське архітектурне бюро перемогло в конкурсі і тепер побудує в Києві меморіальний центр Голокосту.

Переможцем архітектурного конкурсу на кращий проект меморіального центру Голокосту Бабин Яр стала команда архітектурного бюро Querkraft Architekten з Австрії з австрійським ландшафтним архітектором Kieran Fraser Landscape Design. Про це повідомив директор департаменту містобудування та архітектури КМДА, головний архітектор столиці Олександр Свистунов, передає Інтерфакс-Україна.

“Саме вони побудують перший в Києві та Східній Європі меморіальний центр трагедії Голокосту, розташований якраз у тому місці, де сталися трагічні події в 1941-1943 роках. Концепція проекту побудована навколо центру експозиції, архітектурне рішення якої дозволить відвідувачам на собі відчути ту небезпеку і безпросвітність, які оточили жертв Голокосту під час трагічних подій”, – повідомила прес-служба департаменту містобудування та архітектури КМДА.

За словами Свистунова, автори найкращого проекту успішно впоралися із завданням донести через архітектуру і ландшафт ті емоції, ту біль, через яку пройшла ціла нація.

“Це та трагедія, про яку потрібно говорити, про неї не можна забувати”, – підкреслила прес-служба.

Відзначається, що основна експозиція розташована на глибині 20 м нижче рівня землі. До неї веде довгий, схожий на розколину вхід, стіни якого в кінці коридору змикаються прямо над відвідувачем.

“Це аналогія, з одного боку, шляхи жертв Бабиного Яру до місця загибелі, а з іншого – спочатку непомітного, але безперервного сліпого занурення суспільства в пітьму насильства”, – зазначають у відомстві.

Після того як відвідувач проходить основною експозицією, він повільно повертається у наповнене світлом простір, який є серцем меморіального центру, що символізує майбутнє. Саме тут розташовані приміщення для діалогу, досліджень і публічних заходів.

“Майбутній меморіальний центр Голокосту стане, з одного боку, багатофункціональним музеєм, а з іншого – об’єднає ландшафт місцевості і наявні меморіальні об’єкти в єдиний простір пам’яті”, – повідомив Свистунов.

Нагадаємо, що раніше Зеленський і Нетаньяху відвідали Бабин Яр.

Також повідомлялося, що у Львові відкрили меморіал Героїв Небесної сотні.

Loading...

Залишити відповідь