В Офісі президента відповіли окупантам Криму на претензії щодо поставок води на півострів

Україна мала повне право перекрити технологічне спорудження, тобто канал, який знаходиться на території України, і жодним чином не впливала на русло річки Дніпро, заявив постійний представник Президента України в АРК Антон Кориневич у відповідь на заяви чиновників окупаційної влади Росії щодо “незаконного обмеження” протоку дніпровської води на окупований півострів.

“Річка Дніпро не тече по території Криму. Україна не перекрила русло річки Дніпро, а перекрила технологічне спорудження (канал), яка знаходиться на території України. На це Україна має повне право”, – написав Кориневич в Facebook.

Він додав, що за всіма підрахунками прісної води в Криму для потреб населення вистачає. При цьому саме держава-окупант повинна відповідати за забезпечення окупованій території всіма необхідними ресурсами.

“Щодо чергового загострення уваги чиновників окупаційної влади РФ з приводу дніпровської води можна сказати наступне: Крим є територією України. Крим не є територією РФ. Тому РФ не може ставити в міждержавних відносинах питань, пов’язаних з Кримом. Питання, пов’язані з Кримом, може ставити тільки держава-суверен, тобто Україна “, – зазначив він і додав, що всі претензії держави-окупанта на дніпровську воду не мають будь-якого правового або міжнародно-правової підстави.

Раніше окупаційна влада Криму заявила, що проситиме Росію ініціювати переговорний процес з керівництвом України про пропуск на півострів вод річки Дніпро. Як заявив “віце-прем’єр уряду” Криму Георгій Мурадов, “влада Криму хоче, щоб українська сторона пропускала на окупований півострів воду річки Дніпро, яка йде з території Росії”.

Нагадаємо, в 2014 році, після анексії Криму Росією, Україна припинила поставки води на півострів, потреби якого в прісній воді на 85% забезпечувалися через Північно-Кримський канал, що з’єднує головне русло Дніпра з островом.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення грунту на півострові.

 

Loading...

Залишити відповідь