Український кінематограф – Зеленський – топ режисер

У 2018-му і першій половині цього року Держкіно інвестувало в українські картини 584 млн грн – повідомив заступник голови Фонду Сергій Неретін у відповідь на інформаційний запит.

Картини зібрали в прокаті близько 36% від це суми – 216 млн грн. У Держкіно повернули 4% вкладень – 22 млн гривень, йдеться у відповіді чиновника. Як пояснює Неретін, умови контракту не передбачають обов’язкове повернення грошей в Держкіно. Відбувається це на добровільних засадах, продюсер платить гроші від прокату фільму в процентному співвідношенні пропорційно грошей, отриманих від Фонду.

Гроші в Держкіно з касових зборів перерахували картини: “Пригоди S Миколи”, “Секс і про особисте”, “Я, ти, він, вона”, “Ефір”, “Гуцулка Ксеня”, “Міф”, “Вкрадена принцеса”, “Гірська жінка”, “Шляхетні бродяги”, “Божевільне весілля”, “Донбас”.

З 78 фільмів, в які в 2018-му інвестувало держава, окупився лише один – комедія Влада Дикого і Владислава Климчука “Божевільне весілля” (Film.ua), частка Держкіно там склала 10%. У 2018-му вона прорвалася в першу десятку найкасовіших картин в Україні, зібравши в прокаті 55 млн грн.

У 2019 м відзначилася ще одна вітчизняна комедія, яка зібрала рекордний бокс-офіс в 60 млн грн. Це фільм студії “Квартал 95”, режисерський дебют Володимира Зеленського – “Я, ти, він, вона”.
В Україні – комедійний бум, комедійний жанр розвивається, на нього йде глядач, він легкий і недорогий у виробництві”, – говорить Анастасьева.

“Українська аудиторія вихована в комедійному сенсі на КВН і анекдотах. Не було б анекдотів, не було б революцій. Комедійні проекти зрозумілі для всіх, тому і популярні”, – зазначає режисер Олександр Данісенко.

У другій частині “Божевільного весілля” є шанс повторити минулорічний успіх.

 

 

 

 

Loading...

Залишити відповідь