«Слуга народу», «Партія Шарія» та інші: НАЗК розподілило Держфінансування між 11 партіями


Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

“НАПКА прийняло рішення про надання політичним партіям державного фінансування їх статутної діяльності на підставі результатів останніх позачергових виборів народних депутатів України від 21 липня 2019 року в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі”, – повідомили в НАЗК.

Зокрема, право на отримання державного фінансування статутної діяльності отримали 11 політичних партій: “Слуга народу”, “Опозиційна платформа – За життя”, “Всеукраїнське об’єднання” Батьківщина “,” Європейська Солідарність “,” Голос “,” Радикальна партія Олега Ляшка ” , “Сила і честь” Ігоря Смешка, “Опозиційний блок”, “Українська стратегія Гройсмана”, “Партія Шарія”, “Всеукраїнське об’єднання” Свобода “.

У НАЗК додали, що всі 11 політичних партій виконали умови для отримання коштів з державного бюджету, зокрема, зобов’язання про відкриття окремого гривневого рахунку в установі банку України.

“Політичні партії отримують право на державне фінансування їх статутної діяльності з дня, наступного за днем ​​відкриття першого засідання Верховної Ради України, що обрана на позачергових виборах народних депутатів України від 21 липня 2019 року. Звертаємо увагу, що фінансування статутної діяльності політичних партій в перший рік нового скликання Верховної Ради України починається з 1 січня з одночасним виділенням коштів, на які політичні партії мають право за час, що минув з дня, наступного за днем ​​відкриття першого засідання я Верховної Ради України нового скликання “, – пояснили в прес-службі.

Українське законодавство гарантує фінансування з державного бюджету для політичних партій, які набрали більше 2% на виборах. Так, партія “Слуга народу” в 2020 році отримає орієнтовно 225,3 мільярдів гривень, а “Партія Шарія” – 12,2 мільйонів гривень.

 

Loading...

Залишити відповідь