Реконструкція Бортницької станції аерації подорожчала майже до 40 млрд

Проект реконструкції враховує проектно-технічні рішення, запропоновані консорціум японських компаній.

Кабінет міністрів схвалив збільшення вартості робіт з реконструкції Бортницької станції аерації в Києві на 19,4 млрд гривень – до 38,7 млрд гривень. Про це повідомляє Lb.ua у середу, 12 червня.

У супровідних документах до розпорядження уряду йдеться, що проект розроблений Київміськадміністрацією за пропозицією Київводоканалу.

Враховані проектно-технічні рішення, запропоновані консорціум японських компаній (експертної групи Японської агенції міжнародного співробітництва JICA) на етапі проектування.

Однією з умов залучення для реалізації проекту кредитних ресурсів японського уряду в обсязі 108 млрд ієн (932 млн доларів – ред.) є застосування при реконструкції японських технологій і обладнання.

Наголошується, що реалізація проекту не потребує додаткових витрат держбюджету.

Нагадаємо, Бортницька станція аерації – єдина очисна споруда стічних вод Києва та прилеглих міст і селищ. На станції проходять очистку всі побутові стічні води, а також стік промислових підприємств. Основні споруди і обладнання станції, збудованої ще за часів СРСР, вже давно зношені і не відповідає нинішнім нормам щодо очищення.

У 2015 році Україна підписала кредитний договір з Агентством міжнародного співробітництва Японії (JICA) на 108,193 млрд ієн (близько 970 млн доларів) для реконструкції Бортницької станції. Кредит виділений на 40 років під 0,1% річних з пільговим періодом 10 років на оплату тіла кредиту.

Передбачений термін реалізації проекту реконструкції Бортницької станції аерації – шість років. У березні 2019 року Київводоканал оголосив тендер на реконструкцію БСА.

Нагадаємо, Київводоканал стурбований ситуацією, що склалася у зв’язку із засміченням магістрального каналу Бортницької станції аерації. Забудовники завалюють сміттям канал, по якому повинна йти чиста вода в Дніпро.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Loading...

Залишити відповідь