У Києві мешканцям будинків без лічильників прийшли підвищені рахунки за тепло

Кияни, які живуть у будинках без загального лічильника тепла, отримали підвищені рахунку з-за низької середньомісячної температури.

У січні близько 12% киян отримали вищі рахунки за опалення, тому що середньомісячна температура була нижче звичайної. Про це заявив директор СП ” Енергозбут Костянтин Лопатин на брифінгу в КМДА в четвер, 14 лютого, повідомляє UBR.

За його словами, в січні кияни вперше отримали підвищені платіжки за опалення. У середньому тариф за тепло і гарячу воду зріс на 22% через збільшення собівартості виробництва.

«Однак кияни, які живуть у будинках без загального лічильника тепла, отримали рахунки за ще вищими тарифами, так як середньомісячна температура виявилася нижче звичайної», – йдеться в повідомленні.

Зазначено, що в 2019 році середньомісячна температура повітря в столиці в січні склала -4,5 градусів, а вона зазвичай не опускається нижче -0,14 градусів.

Відповідно до затвердженої урядом формулою розрахунку тарифу для таких споживачів, базовий тариф множиться на коефіцієнт відхилення. Таким чином, частина киян оплатила тепло на початку року не за 38,5 грн за квадратний метр опалювальної площі, а по 47,75 грн/м2.

Крім того, Лопатин нагадав, що жителі обладнаних лічильником квартир отримують не нульові платіжки за опалення навіть при повністю перекритих батареях, так як їм нараховують плату за обігрів місць загального користування.

Нагадаємо, з січня тариф Київтеплоенерго на виробництво тепла для мешканців Києва виріс на 22,7%. Для релігійних організацій тариф підвищено на 105,8%. Однак для бюджетних організацій тариф знижено на 17,1%, для інших на 17,1%.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Тарифи в Україні

Опубліковані нові тарифи на опалення для киян

НБУ: Тарифи будуть рости швидше зарплат

Українцям знизили норми споживання газу

Українцям урізали термін заборгованості для відмови у субсидії

Рада вирішила перевірити обґрунтованість тарифів

Loading...

Залишити відповідь