На Волині священик відмовився відспівувати дівчинку

В одному з сіл на Волині настоятель Свято-Покровського храму УПЦ МП отець Михайло Журомський відмовився відспівувати дитини з сім’ї ромів, який помер від онкологічного захворювання через те, що він був хрещений в УПЦ КП. Як з’ясували журналісти «Фрази», за словами батьків 9-річної Регіни Чужук, вона померла 2 вересня, через чотири роки боротьби зі страшною хворобою.

Як повідомляє Волінь24 з посиланням на маму дівчинки Марту Чужук, коли вона звернулася до сільського священика з проханням поховати дитину, той насамперед поцікавився, де її хрестили. Почувши, що в Свято-Троїцькому соборі Луцька, що належить УПЦ КП, священик відмовився провести обряд.

В результаті сім’я змушена була звернутися до священика з іншого села. Дитину, тіло якого, по ромськими традиціями, повинне було пробути в будинку дві ночі, поховають сьогодні, 5 вересня.

Коментуючи журналістам поведінку священика прес-секретар Волинської єпархії УПЦ МП Олег Точинський, заявив, що людині «повинна бути віддана остання честь» в тій конфесії, в якій він себе знайшов. «Ми не бюро ритуальних послуг, а церква», – додав він, не уточнивши, яким чином могла себе знайти в будь-якої конфесії 9-річна дівчинка.

Як повідомляла «Фраза», 5 січня 2018 року стало відомо про те, що в Запоріжжі священик Московського патріархату під час похорону відмовився відспівувати дитини, який загинув від падіння на нього вистрибнув з вікна чоловіки. В ході процесії священик дізнався, що хлопчика хрестили в церкві Київського патріархату і через це відмовився проводити обряд відспівування.

Пізніше він заявив, що якби він відспівав дитини, хрещеного в Київському патріархаті, з нього б владика зняв сан і покарав би бог і взагалі такі «діти гинуть».

Loading...

Залишити відповідь