В Україні частково скасували податок на отримання спадщини

Разом з податком було ліквідовано зобов’язання подавати декларацію про отримання спадщини.

З початку 2018 роки українці, які отримують спадок від родичів другого ступеня споріднення (рідні брати, сестри, бабусі, дідусі, онуки), не зобов’язані сплачувати з нього податок. Також їм дозволяється не подавати декларацію про факт отримання спадщини. Інформацію про це повідомив глава Департаменту Госфіскальной служби податків і зборів Павло Дроняк, передає прес-служба відомства.
Також, як і раніше, податок не зобов’язані сплачувати родичі першого ступеня споріднення – подружжя, батьки і діти.

На даний момент збереглося зобов’язання про сплату податків лише від родичів третьої і далі ступеня споріднення, зазначає чиновник.

«Якщо такими спадкоємцями не було сплачено податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини, то вони ще й зобов’язані подати декларацію. Також сплатити податок і подати декларацію повинні всі громадяни, які отримали спадщину від нерезидента. Навіть якщо такі нерезиденти є подружжям, батьками, дітьми, бабусею і дідусем », – стверджує Дроняк.

На даний момент податки передбачені в таких розмірах: 0%, 5% і 18% від спадщини. Податок в 5% діє для громадян, які успадкують майно від резидента України більше ніж третього ступеня споріднення. Крім зазначених ставок діє і військовий збір, що становить 1,5%. Близькі родичі (які за отримання майна обкладаються нульовою ставкою) військовий збір сплачувати не зобов’язані.