Рева: Єдиним соціальним внеском стануть обкладатися всі зарплати в країні

У Мінсоцполітики розробили проект, який дозволить обкладати податком вищі заробітки, ніж обумовлено нинішнім законодавством.

Міністерство соціальної політики закінчило складання законопроекту, яким передбачається введення нової шкала сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) для українців з зарплатами понад мільйон гривень на місяць. Інформацію передає прес-служба Мінсоцполітики з посиланням на коментар глави відомства Андрія Реви.

«Я не бачу нічого поганого в тому, щоб люди отримували високі зарплати, якби ЄСВ належало з усієї суми заробітної плати, а не з 55,8 тисяч гривень … Ми розробили регресивну шкалу, яка дозволить відраховувати соціальні внески з усієї суми зарплати. Звичайно було б здорово, якби отчислялись все 22%, скажімо, з семи млн, але це може привести до того, що почне скорочуватися розмір самої зарплати. Тому ми і розробили механізм, який дозволить проводити відрахування таким чином, що сума, з якої обчислюється ЄСВ, буде рости, а відсоток знижуватися », – заявив міністр.

На даний момент в Україні діє норма, згідно з якою ЄСВ в 22% стягується тільки з зарплат нижче 55,8 тисяч гривень. Таким чином, 60 тисяч осіб в країні, які отримують зарплати вище, не обкладаються таким податком.